Vides izglītības iespējas un semināri

2023. gada 26. septembrī

Vides izglītības iespējas un semināri

2023. gada 26. septembrī

Labdien,

Dalāmies ar dažādām iespējām, ko īstenot:

1. UNESCO LNK piedāvā iespēju piedalīties ikgadējā akcijā un īstenot "Pasaules Lielāko mācību stundu".

Šogad tā rosina izvērtēt paveikto globālo mērķu sasniegšanā un apgūt datpratību.
2023. gadā ir pagājusi puse no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai atvēlētā laika, kas ir iezīmēts ar 2030. gadu. Izmantojot sporta terminoloģiju, ir pienācis “puslaiks”, kurā izvērtēt līdz šim paveikto ceļā uz globālo mērķu sasniegšanu. Šogad akcijā izglītības iestādes var iesaistīties īstenojot divas mācību stundas. Mācību stunda “Puslaika apspriede” aicina skolēnus sagatavot stratēģiju un rīcības plānu, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus, savukārt otra stunda “Kļūsti par faktu meistaru!” pēc “puslaikā” pārrunātā, aicina skolēniem spert nākamo soli un kļūt par faktu meistariem, kuri izmanto informāciju, lai īstenotu pārmaiņas. Mācoties strādāt ar datiem, ir iespēja apgūt datpratību, kas ir svarīga mūsdienu pasaulē, tostarp globālo mērķu sasniegšanā.
Lai piedalītos starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”, ikviens skolotājs laikā no 13. septembra līdz 17. novembrim ir aicināts kopīgi ar skolēniem īstenot vienu vai abas no šī gada mācību stundām, kas veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izvērtējumam un datpratībai.
Lai uzzinātu par Latvijā īstenotajām Pasaules lielākajām mācību stundām, lūdzam dokumentēt stundas gaitu un izveidotos plakātus, kā arī ar tiem dalīties Facebook platformā, pievienojot atzīmes @PasaulesStunda, #PasaulesStunda un #imaginewinning. Savukārt, lai neviena stunda nepaliktu nepamanīta, lūdzam informēt UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju par tās norisi, rakstot uz e-pasta adresi programmas@unesco.lv un atsūtot saiti uz sociālo tīklu ierakstu.

Pasaules lielākās mācību stundas plāni ir atrodami un lejuplādējami šeit: https://www.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-macibu-stunda.
Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē: http://worldslargestlesson.globalgoals.org

2. Valsts izglītības un satura centrs piedāvā piedalīties seminārā "Digitālā enerģija ikdienā - zināt un lietot gudri".

Seminārs paredzēts ikvienam interesentam, bet īpaši interesants varētu būt pedagogiem, kas vēlas uzzināt par aktualitātēm enerģētikas un ilgtspējas jomā, tostarp izzināt, kas digitālā CO2 pēda.
Seminārs notiks 2023. gada 2. oktobrī plkst. 12:00 - 17:00, ES Mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga).

Reģistrācija līdz 29.septembrim, aizpildot anketu: VISC semināra reģistrācija
Vairāk informācijas un programma pieejami: VISC seminārs

3. Iespēja angļu valodas un CLIL skolotājiem pieteikties tiešsaistes kursiem par vides izglītību, klimata pārmaiņām un medijpratību, ko organizē ASV vēstniecība Latvijā.
 
Šī ir starptautiska programma, kurā piedalīsies skolotāji no Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Kurss iepazīstina ar teoriju un praksi, mācot par klimata pārmaiņām, vides aizsardzību un medijpratību angļu valodas kā svešvalodas stundās, kā arī piedāvā video un lasīšanas materiālus, piemērotus pusaudžu skolēniem. Kursi sastāv no septiņām iknedēļas ZOOM tiešraides sesijām kopā ar angļu valodas speciālistu. Programmas noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātus.

Reģistrācija līdz 15.oktobrim, aizpildot pieteikumu kursiem - the form.
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar ASV vēstniecības Programmu koordinatori Natāliju Oševerovu, epasts: OseverovaN@state.gov

UZMANĪBU! Šis ir automātiski veidots e-pasts un uz to tiešā veidā atbildēt nevar. Ja rodas kādi jautājumi, lūdzu, zvaniet vai rakstiet uz daniels.truksans@videsfonds.lv vai liva.stade@videsfonds.lv

--
Ar cieņu,
Līva Stade
Ekoskolu programmas koordinatore
Epasts: liva.stade@videsfonds.lv