LIFE projekta uzsākšana un aktualitātes aprīlī

2023. gada 6. aprīlī

LIFE projekta uzsākšana un aktualitātes aprīlī

2023. gada 6. aprīlī

Sveiciens aprīlī!
 
Pavasaris atnācis ar svarīgiem jaunumiem Ekoskolu programmā:
 
1. Vides izglītības fonds kopā ar vairāk nekā 20 sadarbības partneriem ir uzsācis vērienīga un aizraujoša Eiropas Savienības Life programmas projekta īstenošanu “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana. Ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju”, kur Ekoskolas ir izvēlētas kā labās prakses piemērs.


 Vides izglītības fonda koordinētās projekta aktivitātes ir paredzētas pirmskolām un skolām. Projekta īstenošana ir vērsta uz atkritumu samazināšanu un pārstrādi mācību iestādē, kā arī izpratnes veicināšanu par aprites ekonomiku un atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju.

Projekta īstenošana, iesaistot izglītības iestādes, paredzēta no 2023. gada līdz 2026. gadam. 
Pirmās aktivitātes: 
- tikšanās tiešsaistē 2023. gada pavasarī, lai iepazītos vairāk ar projektā plānoto
- divu dienu skolotāju klātienes apmācības augustā.
Projekta īstenošana mācību iestādēs sākas ar 2023./2024. mācību gadu un turpinās līdz 2025./ 2026. m.g.
 
Projektā būs iespēja piedalīties dažādās aizraujošās bezmaksas aktivitātēs – apmācībās, pieredzes apmaiņās, Ekoskolu forumos un skolēniem arī hakatonos, kā arī panākt pārmaiņas savā iestādē un sabiedrībā.
Vienlaikus ir padomāts par rīkiem, kas nodrošinās aprites ekonomikas ieviešanu izglītības iestādēs: ir sagatavots metodiskais materiāls, stundu plāni, atkritumu audita tiešsaistes platforma un dažādi papildinoši izglītojoši rīki kā video, spēles u.tml.
 
Aicinām visus interesentus pieteikties līdz 17.aprīlim, aizpildot anketu: ej.uz/Life_pieteikumi_23
Papildus daudzajām iespējām, kur iesaistīties, projekta dalībniekiem ir paredzēts finansējums kopā 600 EUR savu aktivitāšu īstenošanai.


 
2. 22.aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Zemes diena.
 
Zemes dienas ietvaros tiek atgādināts, ka Zeme un tās ekosistēma mums visiem nodrošina dzīvību. Šī gada tēma ir “Ieguldi mūsu Planētā!”, uzsverot, cik svarīgi ir veltīt savu laiku, resursus un enerģiju klimata pārmaiņu un citu vides problēmu risināšanai.
Šo dienu var atzīmēt organizējot dažādas izglītojošas aktivitātes un daloties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #EarthDay #ZemesDiena #Ekoskolas
 
Vairāk par Zemes dienu un mūsu sagatavotos vizuāļus atradīsiet šeit: https://ej.uz/aprīlis_2023
 
 
3. Aicinām visus Ekoskolu programmas dalībniekus Datubāzē aktualizēt koordinatoru kontaktus.
 
Ja iestādē ir mainījies koordinators un nav sanācis nomainīt Datubāzē informāciju, lūdzam to izdarīt līdz 14.aprīlim.
 
Savukārt, ja no iestādes datubāzes sadaļā Skolas koordinatori ir norādītas vairākas personas, lodziņā Amats, svarīgi norādīt, kurš ir koordinators.
Lai pievienotu jaunu koordinatoru, nospiediet uz zilo lodziņu Pievienot koordinatoru. Lai labotu informāciju par esošajiem, izvēlieties lodziņu Labot, pie konkrētās personas rindiņā.

*Atgādinu, ka informāciju par koordinatoriem mācību iestādes aktualizē no savas puses. Ja tomēr rodas neskaidrības, varat rakstīt uz liva.stade@videsfonds.lv
 
 
LIFE integrētais projekts “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju" (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras. 
Šī informācija atspoguļo tikai LIFE Waste To Resources IP projekta partnera viedokli. Eiropas Savienības vides un klimata programma neatbild par to, kā tiek izmantota šeit paustā informācija.
www.wastetoresources.varam.gov.lv.
.


Daniels Trukšāns