Iespēja jauniešiem pieteikties vebināriem

2022. gada 15. februārī

Iespēja jauniešiem pieteikties vebināriem

2022. gada 15. februārī

Jauno vides reportieru programma aicina jauniešus pieteikties trīs vebināriem


Ikviens jaunietis vecumā no 11 - 25 gadiem, kuram ir interese apgūt mūsdienu mediju rīkus, tiek aicināts pieteikties trīs vebināru ciklam. Vebināri veltīti trīs tēmām: raksti, foto un video.
 
Pirmais vebinārs, kurš norisināsies 16.02.2021. plkst. 15.00-17.00, tiks veltīts rakstu tēmai: Praktisks ievads vides žurnalistikā.
Vebināru vadīs žurnāliste Kitija Balcere, un kopā ar žurnālisti varēs iepazīt praktiskus padomus rakstu veidošanā par vides tēmām. Vebinārā būs iespēja uzzināt - Kā pārvērst rūpes par dabu rīcībā? Kur meklēt idejas rakstam? Kā veidot raksta struktūru? Kur meklēt informāciju? Kā izvēlēties virsrakstu un kur publicēt rakstu?
Kitijai Balcerei ir vairāk kā 15 gadu pieredze žurnālistikā un stratēģiskajā komunikācijā ilgtspējas jautājumos. Viņa raksta par vides un ilgtspējas jautājumiem laikraksta "Diena" rubrikā "Dabas Diena", portālā DELFI.LV, savukārt sabiedrisko mediju portālā LSM.LV - par brīvdabas pedagoģijas tēmām.
 
Pieteikuma anketu šim vebināram atradīsiet šeit: https://ej.uz/jvr-raksti-22
 
Otrais vebinārs, kurš norisināsies 22.02.2021. plkst. 15.00-17.00, tiks veltīts foto tēmai: Kā uztaisīt labu foto savam vēstījumam? Praktisks ievads dabas fotografēšanā.
 
Kopā ar dabas fotogrāfu Jāni Zilveru uzzināsi par dabas fotogrāfēšanu, par pamatiem un tehniku, par idejām, ko un kā labāk fotogrāfēt, kā izstāstīt savu vēstījumu, kā ieraudzīt dabā ko fotogrāfēt. Jānis Zilvers ir dabas vadīts fotogrāfs - piedzīvojumu meklētājs, kā arī raidījuma "Dabas tops" vadītājs. Fotokameru par savu draugu viņš jau sauc vairāk kā 15 gadus. Pēc izglītības viņš ir ģeogrāfs ar padziļinātu interesi dabas procesos un zvēru uzvedībā. Dabas nozarē darbojas jau kopš bērna kājas, bet profesionāli jau vairākus gadus velta laiku dabas procesu izzināšanai.
 
Pieteikuma anketu šim vebināram atradīsiet šeit: ej.uz/jvr-foto-22
 
Trešais un noslēdzošais vebinārs šajā ciklā notiks 24.02.2021. plkst. 15.00-17.00, un tiks veltīts video tēmai: video veidošanas un montāžas pamati. 
 
Šajā vebinārā jauniešu organizācijas «Avantis» un «Young Media Sharks» pārstāvis Emīls Smiļģis iepazīstinās ar video veidošanas un montāžas pamatiem. Emīls ir aktīvs izglītojošas iniciatīvas Young Media Sharks pārstāvis, kas meklē un attīsta jaunos mediju talantus. Viņš ir fotografējis, filmējis, montējis ļoti daudzus jauniešu projektus, veidojis reklāmu festivāla "Lampa" jauniešu programmai "Īssavienojums", palīdz tapt jauniešu kulinārijas šovam “Virtuve bez kāposta”.
 
Pieteikuma anketu šim vebināram atradīsiet šeit: ej.uz/jvr-foto-22

Vairāk par Jauno vides reportieru programmu var uzzināt šeit ej.uz/jvr-info

 
Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri - īstenošanu vai pārraudzību.

Vides izglītības fonds
https://www.facebook.com/videsfonds/
https://www.instagram.com/fee_latvia/
 
Jauno vides reportieru un Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.